Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Agnieszka, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 21 stycznia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 205.

REGION

Internetowa wizyta na dawnej wsi - Wirtualna Izba Regionalna

poniedziałek, 23 listopada 2020 18:12 / Autor: Weronika Chochoł
fot. PSP w Czarnocinie
Weronika Chochoł

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Czarnocinie zaprasza do Wirtualnej Izby Regionalnej. Dzięki zgromadzonym tam eksponatom, ale przede wszystkim zaangażowaniu wielu osób powstało miejsce, które można zwiedzać - póki co wirtualnie, a po pandemii również "w realu". 

Pomysł na przygotowanie Izby narodził się podczas wiosennego lockdownu. W szkole od lat gromadzone są sprzęty i przyrządy pochodzące z dawnej wsi. W związku z tym społeczność szkolna postanowiła podzielić się swoimi "skarbami" i zachęcić do udziału w wyjątkowej lekcji historii. Nagrany został film, w którym uczniowie oraz twórcy ludowi opowiadają o dawnej wsi, nie zapoinając o rekwizytach. 

Póki co Izbę można "zwiedzać" wirtualnie - oglądając film, który prawdopodobnie już w czwartek będzie miał swoją premierę. Będzie on dostępny na stronie internetowej szkoły. Natomiast, jak mówi Renata Wolińśka - koordynator projektu, kiedy pandemia się skończy, Wirtualna Izba Regionalna będzie otwarta dla zwiedzających - przede wszystkim dla uczniów. 

O pomyśle, zgromadzonych eksponatach i wiedzy, jaką można zdobyć dzięki Wirtualnej Izbie Regionalnej w rozmowie z Weroniką Chochoł opowiedziała Renata Wolińska - koordynator projektu: