Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Czwartek, 28 stycznia 2021

Kozienice

Szpital w Kozienicach ma jeszcze 50 wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19

środa, 25 listopada 2020 12:30 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Zgodnie z decyzją Wojewody Mazowieckiego szpital w Kozienicach zorganizował sto łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19. Połowa miejsc jest już zajęta.

Lecznica w Kozienicach dysponuje obecnie setką miejsc dla chorych na COVID-19, w tym 7 łóżkami z respiratorami. Obłożenie łóżek covidowych wynosi obecnie około połowy, natomiast zajętych respiratorów jest w tym momencie pięć.

Miejsca dla pacjentów z koronawirusem znajdują się na parterze i pierwszym piętrze budynku zakaźnego, w oddziale wewnętrznym oraz na OIOMie. 

Wywiązanie się z obowiązku nałożonego przez wojewodę wymagało reorganizacji szpitalnych oddziałów. Wstrzymano przyjęcia pacjentów do oddziałów: wewnętrznego z pododdziałem kardiologii, urologicznego oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Personel z innych oddziałów jest przesuwany do opieki nad osobami zakażonymi SARS-CoV-2

Ponadto do takich oddziałów jak: chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedycznego i laryngologicznego przyjmowani są pacjenci tylko w nagłych przypadkach.

Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności przyjmowane są pacjentki do oddziału ginekologiczno - położniczego.

Pediatria, neurologia, podstawowa opieka zdrowotna, ambulatoryjna opieka specjalistyczna, laboratorium, radiologia i USG pracują normalnie.