Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Czwartek, 28 stycznia 2021

Opoczno

Szpital tymczasowy w Łodzi już gotowy

piątek, 27 listopada 2020 10:10 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi
Marcin Prejs

W hali Expo w Łodzi powstał szpital tymczasowy. Trafiać tu będą pacjenci chorzy na Covid-19.

Szpital tymczasowy w hali Expo jest już gotowy. Trafiać tu będą pacjenci chorzy na Covid-19. – To 272 łóżka, które możemy przeznaczyć dla pacjentów covidowych. Biorąc pod uwagę, że zbliża się sezon grypowy i trzecia faza epidemii, o której mówi WHO, musimy być przygotowani i dlatego zbudowaliśmy w hali ten szpital. Z tych łóżek ponad 100 łóżek to łóżka respiratorowe, zaś z nich 15 łóżek to łóżka tzw. najwyższego nadzoru. Przy każdym z nich znajduje się kamera tak, by monitorować stan zdrowia pacjenta. Są tutaj węzły sanitarne i znakomity sprzęt sprzęt IT. Szpital w razie potrzeby będzie leczył mieszkańców województwa łódzkiego – podkreślił wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber zaznaczył wartość, jaką dla prac nad całym projektem przyniosła wzorowa współpracy rządu i samorządu: – Bardzo się cieszę, że ten szpital powstał tak szybko i sprawnie. Stało to się dlatego, że znakomicie przebiega współpraca między administracją rządową, a samorządem województwa łódzkiego. Mam nadzieję, iż pandemia nie będzie szybko postępować i nie zaistnieje potrzeba korzystania ze szpitala tymczasowego – mówił marszałek.

Szpital tymczasowy póki co nie jest jeszcze wykorzystywany, bo w pozostałych szpitalach na terenie województwa łódzkiego obecnie jest ponad tysiąc miejsc wolnych dla pacjentów covidowych.