Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Czwartek, 28 stycznia 2021

Opoczno

Granty obywatelskie w Drzewicy

poniedziałek, 30 listopada 2020 15:01 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Do 18 grudnia mieszkańcy gminy Drzewica mogą składać propozycje w ramach grantów obywatelskich. To nowa inicjatywa drzewickiego samorządu.

W poprzednich latach na terenie gminy Drzewica obowiązywał budżet obywatelski skierowany do mieszkańców miasta i fundusz sołecki, z którego korzystały osoby mieszkające na wsi. W tym roku samorząd wprowadził zmianę. Zamiast budżetu obywatelskiego i funduszu sołeckiego wprowadził granty obywatelskie. – Propozycje można składać do 18 grudnia – wyjaśnia burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

Propozycje zgłaszane przez mieszkańców mogą dotyczyć realizacji zadań zarówno inwestycyjnych, jak i nieinwestycyjnych. Te nieinwestycyjne dotyczą kilku obszarów. Chodzi o wydarzenia o charakterze sportowym, turystycznym i rekreacyjnym; z zakresu promocji gminy; z zakresu edukacji ekologicznej i ochrony środowiska; z zakresu rehabilitacji zdrowotnej i ochrony zdrowia; z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, pomocy osobom z niepełnosprawnością oraz osobom w wieku emerytalnym; upowszechniających kulturę, w szczególności nawiązujących do historii gminy Drzewica i pamięci historycznej.

Po weryfikacji zgłoszone przez mieszkańców propozycje poddane zostaną głosowaniu. Będzie ono przeprowadzone w dniach 18-29 stycznia 2021 roku. Każdy z mieszkańców ma jeden głos. Mieszkańcy wsi głosują na zadania zgłoszone w ich sołectwie, mieszkańcy Drzewicy oddają głosy na zadania dotyczące miasta.

Wybrane przez mieszkańców zadania będą realizowane w przyszłym roku.