Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Pachomiusz Starszy, pustelnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żeleźnica, Góry Mokre
Dziś jest: Niedziela, 09 maja 2021

Przysucha

Marian Kmieciak: cieszymy się ogromnie z tych milionów

środa, 09 grudnia 2020 14:21 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

To jedno z największych dofinansowań w ostatnich latach w gminie Odrzywół w powiecie przysuskim. W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymała ona 5 mln złotych na rozbudowę kanalizacji i oczyszczalni ścieków.

- Nasza gmina leży w widłach rzek Drzewiczki i Pilicy na Obszarze Chronionego Krajobrazu Doliny Pilicy i Obszarze Natura 2000, stąd pilna jest potrzeba rozbudowy tych zadań - powiedział wójt gminy Marian Kmieciak. Gmina posiada koncepcję techniczną i plan funkcjonalno-użytkowy na realizację tego zadania. Jednocześnie gmina przygotowuje rozbudowę kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Kłonna. Z wójtem Marianem Kmieciakiem rozmawiał Radosław Mizera:

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19.

Gminy, powiaty i województwa w całej Polsce otrzymały już 6 mld zł w ramach pierwszego etapu programu. Dzięki temu samorządy mogły rozpocząć realizację ważnych inwestycji, m.in. budowę i renowację dróg, modernizację i doposażenie szpitali oraz przychodni czy remonty szkół.

Drugi etap konkursu to kolejne 6 mld złotych na inwestycje ważne dla mieszkańców. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości.