Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Radomskie

Wolanów zmodernizuje Gminny Ośrodek Kultury

środa, 09 grudnia 2020 14:49 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Od prawie 30 lat obiekt znajduje się w złym stanie. Niebawem to się zmieni. Gmina otrzyma 2 mln złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wójt gminy Ewa Markowska-Bzducha poinformowała, że przygotowania do rozpoczęcia prac modernizacyjnych obiektu rozpoczęły się w tym roku. - Jednak największe ich natężenie planujemy w 2021 roku. Czekaliśmy długo, by rozpocząć przebudowę budynku, w którym będą się znajdować biblioteka, Gminne Centrum Kultury i remiza dla OSP - powiedziała Ewa Markowska-Bzducha:

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19.

Gminy, powiaty i województwa w całej Polsce otrzymały już 6 mld zł w ramach pierwszego etapu programu. Dzięki temu samorządy mogły rozpocząć realizację ważnych inwestycji, m.in. budowę i renowację dróg, modernizację i doposażenie szpitali oraz przychodni czy remonty szkół.

Drugi etap konkursu to kolejne 6 mld złotych na inwestycje ważne dla mieszkańców. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości.