Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Stanowiska
Dziś jest: Czwartek, 06 maja 2021

Kozienice

50 paczek trafi przed świętami do potrzebujących z gminy Głowaczów

czwartek, 17 grudnia 2020 12:58 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. Bob_Dmyt/pixabay.com
Kamil Zapora

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głowaczowie dostarczy przed świętami paczki pomocowe dla potrzebujących mieszkańców gminy. Znajdą się w nich głównie produkty spożywcze.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głowaczowie w ramach realizacji programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 objął pomocą osoby samotne, niepełnosprawne posiadające niski dochód. W związku z tym przygotowano 26 paczek składających się z podstawowych produktów spożywczych.

Ośrodek Pomocy Społecznej nawiązał również współpracę z Fundacją Koalicja dla Młodych, dzięki której przystąpił do programu „Koszyk witamin dla Seniora”, w ramach którego zostanie przygotowanych 26 koszy pełnych witamin i innych produktów spożywczych, dla osób w podeszłym wieku z terenu gminy, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. - Przede wszystkim w tym szczególnym okresie przedświątecznym chcieliśmy udzielić pomocy osobom, które najbardziej jej potrzebują – mówi wójt Głowaczowa Hubert Czubaj:

Paczki zostaną przekazane jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Na tym jednak nie koniec. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Gminy Głowaczów realizowany jest Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Jak mówi Hubert Czubaj, tutaj też przygotowanych zostanie około dwudziestu paczek pomocowych:

Programem było objętych 120 osób.