Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Przysucha

Będzie to jedna z najnowocześniejszych strzelnic w Polsce

czwartek, 17 grudnia 2020 13:23 / Autor: Radosław Mizera
foto: Mariusz Jędrusiński/Przysucha
Radosław Mizera

Powstaje ona przy Liceum Kadetów w Lipinach koło Odrzywołu w powiecie przysuskim. Wartość całego zadania wynosi 3 mln 650 tys. złotych.

Obiekt będzie posiadał sześć torów z możliwością oddawania strzałów na odległość do 100 metrów. Będzie można je oddawać z broni małokalibrowej i średniokalibrowej osobistej z wykorzystaniem amunicji o kalibrze nie większym niż 9 mm, wystrzeliwanej z prędkością początkową nie większą niż 100 metrów na sekundę.

Z strzelnicy będą korzystać nie tylko uczniowie Liceum kadetów, ale również prowadzone będzie szkolenie dla organizacji strzeleckich, członków organizacji pro obronnych i żołnierzy, oraz funkcjonariuszy formacji uzbrojonych niewchodzących w skład Sił Zbrojnych RP.

Kwota dotacji na to zadanie wyniosła 1,5 mln złotych z Ministerstwa Obrony Narodowej. Zadanie jest też współfinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1,5 mln złotych.

Ze starostą przysuskim Marianem Niemirskim na temat tego zadania, oraz rozstrzygnięć w Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych, planów związanych z pozyskaniem środków z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych i projektu przyszłorocznego budżetu Powiatu Przysuskiego, rozmawiał Radosław Mizera: