Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Fatimska              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mnin
Dziś jest: Czwartek, 13 maja 2021

Kozienice

Siłownia plenerowa dla mieszkańców Gminy Kozienice dzięki grantowi od PSE

poniedziałek, 21 grudnia 2020 16:57 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Iwona Skórnicka
Elżbieta Warchoł

Mieszkańcy gminy Kozienice mogą już korzystać z nowej siłowni plenerowej przy Kozienickim Dziennym Domu Senior+. Inwestycja zrealizowana została ze środków pozyskanych w ramach programu granatowego ,,WzMOCnij swoje otoczenie", organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, oraz ze środków finansowych Gminy Kozienice.

W ramach tej inicjatywy siłownia plenerowa wyposażona została w siedem profesjonalnych urządzeń do ćwiczeń. Umożliwiają one aktywność fizyczną na świeżym powietrzu zarówno seniorom, jak i pozostałym mieszkańcom naszej gminy.

Celem programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie" PSE jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach, w których zlokalizowana jest lub budowana infrastruktura przesyłowa.

Na terenie gminy Kozienice Polskie Sieci Elektroenergetyczne realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV Kozienice - Miłosna. Inwestycja ma strategiczne znaczenie dla Krajowego Systemu Elektroenergetycznego ze względu na konieczność zapewnienia zasilania północno-wschodniej i centralnej Polski oraz niezawodnego wyprowadzenia mocy z Elektrowni Kozienice. Więcej informacji o działalności organizatora programu można znaleźć na stronie raport.pse.pl oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.