Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

REGION

Świąteczne wideorozmowy w szpitalu w Zwoleniu

środa, 23 grudnia 2020 12:00 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com/GustavoWandalen
Weronika Chochoł

Nie mogą odwiedzić swoich bliskich, ale mogą skontaktować się z nimi za pośrednictwem nowych technologii. W szpitalu powiatowym w Zwoleniu odbywają się świąteczne wizyty online. 

Dzięki pomysłowi do pacjentów przebywających na trzech oddziałach zwoleńskiej lecznicy dodzwonić się mogą bliscy z każdego miejca na ziemi. Jak mówi dyrektor szpitala - Zbigniew Młynek, realizowane były już połączenia m.in. z Francji czy Hiszpanii. Ale nie chodzi o kilometry, a o bliskość, której w czasie świątecznym szczególnie brakuje - niezależnie jaka dzieli nas odległość. 

Zorganizowanie wideo spotkań z bliskimi możliwe było dzięki Związkowi Przedsiębiorców dla Biznesu, który ufundował trzy tablety dla wszystkich oddziałów - chorób wewnętrznych, medycyny paliatywnej oraz zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego. 

- Trzeba wielkości ducha i ogromnego serca, by bezinteresownie pomagać innym. Postawa naszych darczyńców utwierdza nas w przekonaniu, że w trudnych chwilach można zawsze liczyć na solidarną i bezinteresowną pomoc innych osób - mówi Zbigniew Młynek - dyrektor szpitala powiatowego w Zwoleniu i dodaje: - Dziękujemy za okazanie dobrego serca, pomoc i szlachetny gest w postaci przekazanego tabletu, posłuży do kontaktu naszych pacjentów ze swoimi najbliższymi. W tym trudnym czasie nasi pacjenci będą mogli nie tylko porozmawiać ale także zobaczyć swoje rodziny i przyjaciół. Wierzymy, że taka forma kontaktu choć trochę zmniejszy tę samotność na którą narażeni są w dobie pandemii pacjenci w szpitalu.

Do tej pory z tej formy spotkań skorzystało około 20 osób, ale personel szpitala spodziewa się większego zainteresowania w czasie świąt. 

O szczegółach kontaktu z poszczególnymi oddziałami przeczytać można na stronie internetowej szpitala.