Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Fatimska              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mnin
Dziś jest: Czwartek, 13 maja 2021

Opoczno

Od dziś szczepienia w Opocznie. Pracownicy GOPS nie chcą się szczepić

środa, 30 grudnia 2020 11:47 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Rozpoczynają się szczepienia przeciwko COVID-19 w opoczyńskim szpitalu.

Rozpoczynają się szczepienia przeciwko COVID-19 w opoczyńskim szpitalu. Do placówki trafiła dzisiaj pierwsza transza szczepionek. To 75 dawek. Przeznaczone one będą dla pracowników szpitala, wyjaśnia Dagmara Junknikiel-Rosiak, dyrektor placówki.

Po nowym roku do szpitala trafi kolejna transza szczepionek. Chęć zaszczepienia się zadeklarowało póki co 380 osób, w tym 213 pracowników szpitala. W grupie zero, która korzysta w pierwszej kolejności ze szczepień są również pracownicy ośrodków pomocy społecznej, aptek i ośrodków zdrowia. Jednak dyrektor opoczyńskiej lecznicy zwróciła uwagę, że żaden z pracowników gminnych ośrodków pomocy społecznej działających na terenie powiatu opoczyńskiego nie wyraził zainteresowana szczepieniem.

W dalszej kolejności mają być szczepione służby mundurowe oraz osoby po 60. roku życia. Na razie nie uruchomione zostały jeszcze zapisy na te szczepienia.

Na terenie działania Szpitala Powiatowego w Opocznie zgłoszonych zostało siedem punktów do szczepień populacyjnych. Trzy zlokalizowane są w Opocznie: przy ul. Szpitalnej 1, Partyzantów 30 i Kwiatowej 1a. Trzy punkty zgłoszone są w przychodniach w gminach: Paradyż, Sławno i Poświętne oraz jeden w domu kultury w Żarnowie.

 Lekarze sprawujący opiekę zdrowotną nad mieszkańcami gmin: Białaczów i Mniszków nie zgłosili zainteresowania stworzeniem punktów szczepień przeciwko COVID-19 w lokalnych ośrodkach zdrowia.