Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jankowice
Dziś jest: Środa, 29 września 2021

Kozienice

Powiat kozienicki z budżetem na rok 2021

środa, 30 grudnia 2020 17:23 / Autor: Kamil Zapora
fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach/YouTube
Kamil Zapora

Radni powiatu kozienickiego przegłosowali dziś budżet na rok 2021. Przewiduje on prawie 7,5 mln złotych na inwestycje takie jak: budowa nowej szkoły specjalnej w Kozienicach, przebudowa dróg, dotacja celowa dla szpitala, czy przekazanie środków na budowę mostu na Wiśle.

Radni powiatu kozienickiego przegłosowali dziś budżet na rok 2021. Przewidywane dochody w przyszłym roku to ponad 66 mln złotych, a wydatki 71 mln złotych. Deficyt zostanie pokryty wolnymi środkami z lat ubiegłych. W przyszłym roku 600 tysięcy złotych przeznaczonych zostanie na spłatę zadłużenia. Na dzień 1 stycznia 2021 roku wyniesie ono 8,1 mln złotych co przekłada się na wskaźnik zadłużenia na poziomie 11,34%.

Do największych przyszłorocznych inwestycji należy budowa w Kozienicach nowej siedziby Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, który obecnie mieści się w Opactwie w gminie Sieciechów. W 2021 na ten cel powiat przeznaczy 3,5 mln złotych, a całość inwestycji ma kosztować powiat kozienicki 15 mln. Zakończenie budowy planowane jest w 2023 roku.

Na budowę i przebudowę dróg powiatowych zaplanowano kwotę 2,3 mln zł. W przyszłym roku szpital w Kozienicach może liczyć na 725 tys. złotych dotacji celowej na realizację projektów z udziałem środków z budżetu UE w tym m.in. na: budowę systemu kogeneracji, termomodernizację i informatyzację procesu przechowywania i dystrybucji leków.

W 2021 roku powiat kozienicki przekaże dotację celową w kwocie 300 tys. zł dla powiatu garwolińskiego na budowę mostu na Wiśle wraz z drogami dojazdowymi.

Ponadto w przyszłym roku zamontowane zostaną instalacje fotowoltaiczne w Domu Pomocy Społecznej, a także przebudowany zostanie parking przy Powiatowym Urzędzie Pracy.

Po głosowaniu starosta kozienicki Andrzej Jung podziękował radnym:

Uchwała budżetowa została przyjęta przy jednym głosie wstrzymującym.