Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Radomskie

Orszaku nie będzie, ale Pionki i tak pokłonią się Dzieciątku Jezus

poniedziałek, 04 stycznia 2021 10:36 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Ze względu na panującą w kraju sytuację sanitarną, Rycerze Kolumba z Pionek zrezygnowali z tradycyjnego Orszaku Trzech Króli ulicami miasta. Mimo to każdy mieszkaniec indywidualnie może udać się do szopki betlejemskiej w centrum Pionek by pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi.

Pionkowska rada rycerzy Kolumba w Pionkach od siedmiu lat organizowała Orszak Trzech Króli, który rozpoczynał się przy ogródku jordanowskim, a kończył przy szopce bożonarodzeniowej. - Z wielkim bólem muszę powiedzieć, że w tym roku Orszak w tradycyjnej formie nie odbędzie się z powodu pandemii koronawirusa i nałożonych przez rząd restrykcji – mówi Michał Kustra, Wielki Rycerz Rady w Pionkach. Mimo to jak podkreśla Michał Kustra, Pionki nie rezygnują ze świętowania:

W środę 6 stycznia po mszach we wszystkich pionkowskich parafiach tj.: parafii Św. Barbary, NMP Królowej Polski Korony, i Św. Maksymiliana rozdawane będą śpiewniki, chorągiewki i korony. - Jednocześnie zachęcam wszystkich mieszkańców, aby indywidualnie lub rodzinnie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności poszli do szopki i pokłonili się Panu Jezusowi – mówi Michał Kustra.