Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

REGION

Gdzie powstaną nowe drogi w 2021?

wtorek, 05 stycznia 2021 09:44 / Autor: Kamil Zapora
fot. pixabay.com (michalkrk)
Kamil Zapora

Nowe odcinki dróg ekspresowych, trzy obwodnice i rozbudowy dróg krajowych. Sprawdziliśmy jakie są plany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wobec naszego regionu na rok 2021.

Wciąż trwają prace nad kolejnymi odcinkami ekspresówki S7. Już w grudniu zeszłego roku wprowadzono czasową organizację ruchu na przyszłej S7 pomiędzy Rembertowem, a obwodnicą Grójca. Natomiast na ukończeniu są roboty budowlane na odcinku pomiędzy Tarczynem, a Grójcem. Mówi Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału GDDKiA:

W przygotowaniu jest 108 km trasy S12:

Co natomiast z S74 na odcinku Przełom/Mniów – węzeł Kielce Zachód? Mówi Małgorzata Pawelec z oddziału kieleckiego GDDKiA:

Które miasta doczekają się obwodnic z rządowego „Programu Budowy 100 Obwodnic na lata 2020-2030”? Jak mówi Małgorzata Tarnowska, zaplanowane zostały trzy trasy.

Lipsko:

Skaryszew oraz Zwoleń:

W sierpniu 2022 roku ma zostać oddana do użytku obwodnica Iłży.

Jeszcze w zeszłym roku zakończyły się prace nad pierwszym etapem przebudowy dróg krajowych przechodzących przez Kozienice. Obejmował on ulice: Radomską i Głowaczowską. Teraz Generalna Dyrekcja przygotowuje się do kolejnych etapów, czyli ulic: Lubelskiej do Janikowa i Radomskiej do Aleksandrówki:

Trwają również przygotowania do przebudowy odcinka Drogi Krajowej 48 między Kozienicami, a Dęblinem, a także do rozbudowy Drogi Krajowej 79 pomiędzy Garbatką-Letnisko, a Wilczowolą i przejściem przez Ciepielów. Jak zapowiedziała Tarnowska, w obu przypadkach przetargi zostaną ogłoszone niezwłocznie po otrzymaniu środków finansowych.