Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Końskie

Konecki dom kultury zaprasza na ferie

wtorek, 05 stycznia 2021 11:41 / Autor: Marcin Prejs
Paweł Stasiński Fot. Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich
Marcin Prejs

Rozpoczęły się ferie z koneckim domem kultury. Nie ma zajęć prowadzonych w placówce na żywo lecz on-line.

Instruktorzy przygotowali szereg propozycji, które codziennie pojawiają się na stronie facebookowej domu kultury. W poniedziałek, w pierwszym dniu ferii, Aleksander Kopański zaprosił na zajęcia z animacji. Dzieciaki, którym pomagała córka instruktora ośmioletnia Marika, mogli spróbować stworzyć filmik z wycinanek czy własnych rysunków.

Paweł Stasiński zachęca do pobrania gliny oraz już wypalonych prac ceramicznych. Z gliny dzieciaki stworzą własne dzieła, a już gotowe kubeczki czy miseczki ozdobią według swoich pomysłów. Glinę można pobierać za darmo w koneckim domu kultury w godzinach 10 – 16. Dzieciaki będą miały czas na wykonanie prac do końca ferii. Potem powstanie wystawa, a po niej prace wrócą do ich twórców. Paweł Stasiński zapoznawał będzie z technikami ceramicznymi na filmikach w internecie.

Marzena Kądziela, wicedyrektor i pasjonatka fotografii, zaprosiła do udziału w konkursie fotograficznym „Detektywi na start! Szukamy zimy”. To konkurs adresowany do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Autorzy najlepszych prac zostaną obdarowani nagrodami.

Muzycy: Roman Cieślak i Jan Bukład będą mieli dla dzieci muzyczne zagadki. Na stronie facebookowej placówki pojawiać się będą utwory ze znanych filmów dla dzieci wykonywane przez panów Romana i Jana. Zadaniem dzieci będzie odgadnięcie, z jakich filmów pochodzi muzyka.

Urszula Nowicka i Małgorzata Pasek zaproponują uczestnikom ferii on-line wspólne wykonanie smakowitych przekąsek, pobawią się z milusińskimi w domowy savoir vivre, zachęcą do prostych czynności domowych jak przyszycie guzika czy ozdobienia stołu podczas obiadu.

– Pojawią się także zajęcia plastyczne Kamili Dobrowolskiej, muzyczne Macieja Lisowskiego, literackie Anny Wiadernej, elementy gry na gitarze, zabawa we wspólne muzykowanie i wiele innych niespodzianek, które mamy przygotowane dla dzieci – wymienia dyrektor placówki Piotr Salata. – Zachęcamy do codziennego zaglądania na naszego facebooka i wspólną feryjną zabawę.