Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

REGION

8 ofert w przetargu na dokumentację obwodnicy Starachowic

środa, 06 stycznia 2021 10:54 / Autor: Michał Kaczor
fot. GDDKiA
Michał Kaczor

Osiem ofert wpłynęło do przetargu na opracowanie dokumentacji dla obwodnicy Starachowic. Inwestycja ma być realizowana w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic.

Opracowaniem pierwszego etapu dokumentacji dla obwodnicy Starachowic zainteresowanych jest ośmiu wykonawców. Złożone przez nich oferty opiewają na kwoty od około 6,4 mln do 8,8 mln złotych. Inwestor przeznaczył na realizację zadania 11,7 mln złotych. 

Wyłoniony w postępowaniu wykonawca będzie miał za zadanie opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej, uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w ciągu 37 miesięcy od podpisania umowy oraz przygotowanie materiałów potrzebnych do przetargu na realizację inwestycji w systemie „Projektuj i buduj”.

Obwodnica ma zwiększyć przepustowość i płynność ruchu tranzytowego w ciągu drogi krajowej nr 42, a także poprawić bezpieczeństwo i odciążyć układ komunikacyjny miasta.

Obwodnica Starachowic będzie stanowiła nowy ciąg drogi krajowej nr 42 wraz z realizowaną obwodnicą Wąchocka, co poprawi skomunikowanie drogi ekspresowej S7 z drogą krajową nr 9.