Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte męczennice Perpetua i Felicyta
Dziś jest: Niedziela, 07 marca 2021

REGION

Synoptycy ostrzegają: będzie ślisko!

czwartek, 07 stycznia 2021 13:43 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay/JerzyGorecki
Weronika Chochoł

W całej Polsce synoptycy przewidują opady deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu. Trudne warunki nie ominą regionu radomskiego oraz powiatów koneckiego i opoczyńskiego. 

We wszystkich powiatach regionu radomskiego wystąpić mogą oblodzenia. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -4°C - informuje Michał Jaworski z warszawskiego wydziału Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie. Ostrzeżenia obowiązują od godz. 19.00 w czwartek do godz. 9.00 w piątek. 

W powiecie opoczyńskim prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C, temperatura minimalna gruntu od -5°C do -3°C - mówi Piotr Szewczak z poznańskiego wydziału Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie. Ostrzeżenia obowiązują od godz. 18.00 w czwartek do godz. 9.00 w piątek. 

W powiecie koneckim prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach śniegu z deszczem i śniegu. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna gruntu około -6°C - informuje Grzegorz Mikutel z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. Ostrzeżenie obowiązywać będzie od godz. 18.00 w czwartek do godz. 11.00 w piątek.