Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021

Kozienice

Wrzuć nakrętki do gramofonu!

piątek, 08 stycznia 2021 09:38 / Autor: Kamil Zapora
fot. Kozienicki Dom Kultury
Kamil Zapora

Ma ponad 2 metry wysokości, mieści około 1 m3 nakrętek, a przede wszystkim jest bardzo oryginalny. Ogromny gramofon, który stanął przed Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach pomoże we wsparciu leczenia i rehabilitacji dzieci.

Kozienicki Dom Kultury od wielu lat organizuje zbiórki plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na wsparcie leczenia i rehabilitacji chorych dzieci z terenu Gminy Kozienice.

- Dotychczas nakrętki zbierane były w Centrum Kulturalno-Artystycznym, do specjalnego pojemnika, który dostępny był dla mieszkańców tylko w godzinach otwarcia Centrum, a zależy nam na tym, by mogli oni dostarczać nakrętki w dowolnym, dogodnym dla siebie czasie. Dlatego też zleciliśmy przygotowanie pojemnika, który stanął przed CKA – mówi dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Pojemnik stanął przed Centrum Kulturalno-Artystycznym i szybko zwrócił na siebie uwagę mieszkańców. Gramofon nawiązuje do tradycji muzycznych domu kultury oraz do postaci jego patrona Bogusława Klimczuka. Nakrętki można wrzucać do pojemnika na dwa sposoby. Obok płyty znajduje się specjalny wlot. Ponadto możemy wrzucać pojedyncze nakrętki do środka przez tubę.

obecnie Kozienicki Dom Kultury prowadzi akcję zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na wsparcie rehabilitacji Oliwiera Popisa z Kozienic. Nakrętki przekazane rodzinie zostaną przeznaczone do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki umożliwią dalsze leczenie chłopca.