Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

Końskie

Cztery firmy chcą zająć się rewitalizacją rynku w Końskich

piątek, 08 stycznia 2021 14:35 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Gmina Końskie
Marcin Prejs

Najtańsza oferta zgłoszona do przetargu opiewa na blisko 6,4 mln zł, najdroższa na prawie 6,7 mln.

Cztery firmy chcą zająć się rewitalizacją rynku w Końskich. Najtańsza oferta zgłoszona do przetargu opiewa na blisko 6,4 mln zł, najdroższa na prawie 6,7 mln. Samo zadanie obejmuje wykonanie płyty rynku wraz z alejkami parkowymi, fontanną oraz zielenią i obiektami małej architektury. Rewitalizowany obszar rynku ma zostać podzielony na dwie części: tę przewidzianą do odpoczynku i drugą, na której mają być organizowane różne przedsięwzięcia, od uroczystości państwowych po wydarzenia kulturalne.

W połowie listopada samorząd unieważnił pierwszy przetarg ogłoszony na wykonanie tego zadania. Urząd tłumaczył, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do cen najkorzystniejszej oferty. A ta w listopadowym przetargu wynosiła ponad 6,6 mln zł. Dodatkowo dwóch z pięciu zgłoszonych wówczas ofert nie udało się otworzyć.

Przebudowa koneckiego rynku jest jednym z elementów rewitalizacji Końskich. W ramach dużego projektu przebudowany będzie również park miejski, a budynki dawnej stolarni zaadaptowane zostaną na potrzeby muzeum. Z kolei budynek dawnego gimnazjum przebudowany będzie na potrzeby centrum kultury. Wartość całego projektu opiewa na 31 mln zł, z czego 20 mln to wsparcie zewnętrzne, głównie unijne.