Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Małgorzata Węgierska, dziewica
Dziś jest: Poniedziałek, 18 stycznia 2021

REGION

Rejestracja osób powyżej 80. roku życia oraz transport na szczepienia

środa, 13 stycznia 2021 15:01 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

18 stycznia rozpoczną się szczepienia pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej. Do tej pory chęć zaszczepienia się zadeklarowało ok. 70 proc. mieszkańców DPS-ów w całej Polsce. Podopieczni będą szczepieni w miejscach, w których przebywają za pomocą mobilnych punktów.

Osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu. Od dzisiaj ruszyła organizacja tego transportu w gminach. Do 15 stycznia gminy mają zorganizować infolinię dla mieszkańców, dzięki której w jasny sposób będzie można się dowiedzieć, jak ten transport można uzyskać. Część kosztów dojazdu do punktów szczepień ma pokryć rząd.

Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989. Najważniejsze informacje na temat szczepień docierają także do placówek za pomocą dedykowanych broszur.

Wczesniej, 15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Rejestracja potrwa do 21 stycznia. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.

Wszyscy zarejestrowani seniorzy powyżej 70. roku życia od 25 stycznia będą mogli się szczepić w niemal 6 tysiącach punktów w całej Polsce, w tym kilkudziesięciu na terenie Radomia i regionu radomskiego. Stopniowo szczepionka będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

O punktach szczepień w Radomiu i poszczególnych powiatach pisaliśmy TUTAJ.