Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Małgorzata Węgierska, dziewica
Dziś jest: Poniedziałek, 18 stycznia 2021

Końskie

Groził kobiecie, że ją zastrzeli

czwartek, 14 stycznia 2021 12:55 / Autor: Marcin Prejs
Fot. KPP w Końskich
Marcin Prejs

63-latek z powiatu koneckiego groził sąsiadce, że ją zastrzeli. Na słowach się nie skończyło. Mężczyzna strzelał z broni w mieszkanie kobiety.

Do zdarzenia doszło 12 stycznia na terenie gminy Radoszyce. Gdy 55-letnia kobieta wyszła na spacer z psami, na jej drodze pojawił się sąsiad, którego zachowanie wskazywało na to, że jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna był agresywny i zaczął odgrażać kobiecie, że ją zastrzeli. – Gdy 55-latka wróciła do swojego mieszkania, usłyszała strzały oraz dźwięk tłuczonego szkła. Jak się okazało, mężczyzna strzelał z broni w mieszkanie 55-latki. Świadczą o tym uszkodzenia od kul powstałe w elewacji budynku – informuje Sylwia Sobczyńska z koneckiej policji.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 63-latka. W jego mieszkaniu zabezpieczyli dwie jednostki broni w tym tzw. „samoróbkę”, na którą mężczyzna nie posiadał pozwolenia. Oprócz broni do depozytu trafiło również 35 sztuk amunicji. Badanie wykazało, że 63-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty groźby karalnej oraz nielegalnego posiadania broni i amunicji. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.