Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

Opoczno

Nowi funkcjonariusze w garnizonie łódzkim

piątek, 15 stycznia 2021 10:49 / Autor: Marcin Prejs
Fot. KWP w Łodzi
Marcin Prejs

Rotę ślubowania wypowiedziało 47 nowo przyjętych funkcjonariuszy w tym jeden z opoczyńskiej komendy policji.

W Oddziale Prewencji Policji w Łodzi odbyło się uroczyste ślubowanie 47 nowo przyjętych policjantów. W uroczystości na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina udział wzięli Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego w Łodzi ks. ppor. Jacek Syjud, przewodniczący NSZZ Policjantów nadkom. Krzysztof Balcer oraz przedstawiciele kadry kierowniczej Łódzkiego Garnizonu Policji.

Rotę ślubowania wypowiedziało 47 nowo przyjętych funkcjonariuszy w tym 32 policjantów i 15 policjantek. Nowo przyjęci policjanci po szkoleniu podstawowym rozpoczną służbę w kilkunastu jednostkach policji łódzkiego garnizonu. Jeden z funkcjonariuszy po szkoleniu trafi do wydziału prewencji opoczyńskiej komendy policji.

W 2020 roku szeregi łódzkiej policji zasiliło 199 funkcjonariuszy. Na rok 2021 zaplanowano sześć terminów przyjęć: 23 lutego, 20 kwietnia, 13 lipca, 15 września, 3 listopada i 30 grudnia. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską.

Nowo przyjętych policjantów osobiście powitał w szeregach formacji Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin, który w krótkim przemówieniu podkreślił znaczenie i rolę policji w społeczeństwie.