Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

REGION

Konkurs Rozświetlony Powiat 2020 rozstrzygnięty

niedziela, 17 stycznia 2021 08:18 / Autor: Monika Nowakowska
foto: powiat radomski
Monika Nowakowska

Erna Grońska – Petniak z Jedlni - Letniska, Kacper Sienkiewicz i Anna Zagdańska ze Skaryszewa – to zdobywcy trzech pierwszych miejsc w powiatowym Konkursie „Rozświetlony Powiat 2020”. Tytuł „Rozświetlonej Stolicy Powiatu Radomskiego 2020” zdobyła Iłża, zaś „Rozświetloną Firmą Powiatu Radomskiego 2020” zostało Niepubliczne Przedszkole Montessori „Nutki” w Kotarwicach w gminie Kowala.

Głosowanie internautów rozpoczęło się 6 stycznia. Na zdjęcia wybranych iluminacji można było głosować za pomocą klików, które były zliczane w osobnej aplikacji internetowej.

- Serdecznie gratuluję zwycięzcom konkursu, który w tym roku odbywał się po raz pierwszy. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za nadesłanie zdjęć iluminacji oraz podtrzymywanie tradycji świąt Bożego Narodzenia. W ten sposób wspólnie współtworzymy pozytywny wizerunek Powiatu Radomskiego - mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Ustaleniem ostatecznych wyników zajęła się komisja konkursowa, którą tworzyli: Jakub Urbański, muzyk i znany wokalista disco dance, mieszkaniec Powiatu Radomskiego, Aleksandra Nawrotek, nauczyciel grafiki komputerowej i fotografii w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach oraz Marcin Genca, dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Zdaniem komisji, o wygranej pani Erny zdecydowało wykorzystanie tradycyjnie ubranych choinek i wieńca adwentowego, a także estetyka oraz spójność dekoracji świetlnej. W tej kategorii nagrodą za I miejsce jest żelazko systemowe z generatorem pary o wartości ponad 900 złotych. Za II miejsce nagroda jest bezprzewodowy odkurzacz pionowy o wartości ponad 700 złotych, a za III miejsce – zestaw akumulatorowych myjek do okien o wartości około 300 złotych. Dla zdobywców miejsc IV – X nagrodami są zestawy gadżetów promocyjnych Powiatu Radomskiego.

Honorowy tytuł „Rozświetlonej Stolicy Powiatu Radomskiego 2020”, pamiątkowa statuetka oraz dyplom uznania dla włodarza miasta lub gminy powędrują w tym roku do Gminy Iłża. O wygranej zdecydowała duża ilość elementów świetlnych w różnych miejscach przestrzeni publicznej w Iłży oraz spójność wizualna całego wystroju bożonarodzeniowego.

Za miejsca II i III, czyli odpowiednio: Miasta i Gminy Skaryszew oraz Gminy Przytyk będą dyplomy uznania dla włodarzy oraz zestawy gadżetów promocyjnych Powiatu Radomskiego.

Tytuł „Rozświetlonej Firmy Powiatu Radomskiego 2020”, pamiątkową statuetkę i dyplom uznania dla właściciela firmy otrzyma Niepubliczne Przedszkole Montessori „Nutki” w Kotarwicach w gminie Kowala, którego iluminacja najbardziej nawiązywała do tradycji bożnarodzeniowej. Dwa kolejne miejsca zajęły: firma WestCars oraz Kwiatowy Zakątek ze Skaryszewa – ich właściciele otrzymają dyplomy uznania oraz zestawy powiatowych gadżetów.