Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Opoczno

Nowe ronda w Opocznie

wtorek, 19 stycznia 2021 15:50 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Fb Roberta Telusa
Marcin Prejs

Czy w Opocznie pojawią się kolejne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo na drogach?

Czy w Opocznie pojawią się kolejne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo na drogach? Liczy na to poseł Robert Telus po spotkaniu z Mirosławem Kuklińskim, dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Dyrektor ZDW był w Opocznie i przyglądał się miejscom, w których miałyby być przeprowadzone wojewódzkie inwestycje. Jak wyjaśnia poseł Robert Telus, chodzi o budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Oskara Kolberga i Ludwika Waryńskiego (przy stacji paliw Orlen), budowę ronda przy ulicach Ludwika Waryńskiego i Mieszka I (rozjazd dróg w kierunku Żarnowa i Petrykóz), modernizację ronda Żołnierzy Wyklętych oraz zainstalowanie świateł przy skrzyżowaniu ulicy Skłodowskiej z ulicą św. Marka. Jak wyjaśnił parlamentarzysta, pieniądze na te inwestycje zapisane zostały w tegorocznym budżecie ZDW.

Wykonanie dokumentacji technicznej modernizacji ronda zlecił Powiat Opoczyński, z kolei projekt instalacji świateł wykona Gmina Opoczno. Podczas spotkania dyskutowano również możliwość wykonania chodnika wzdłuż wojewódzkiej drogi 726 między Kruszewcem a Kruszewcem Kolonią oraz przebudowę tej drogi w kierunku Żarnowa z obwodnicą Ogonowic.

W spotkaniu uczestniczyli także: Janusz Ciesielski, radny sejmiku województwa łódzkiego, Marcin Baranowski, starosta opoczyński, insp. Konrad Kobierski, Komendant Powiatowy Policji w Opocznie, Dariusz Kosno, burmistrz Opoczna, Andrzej Kacprzak, zastępca burmistrza Opoczna oraz Andrzej Reszel, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Opocznie.