Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Kozienice

Obradowali radni miejscy w Kozienicach

środa, 20 stycznia 2021 15:48 / Autor: Kamil Zapora
fot. UM Kozienice/YouTube
Kamil Zapora

Na dzisiejszej sesji rady miejskiej w Kozienicach przyjęto uchwałę o przedłużeniu terminu płatności rat podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, których biznes poniósł straty przez panującą w kraju sytuację sanitarną.

Przedsiębiorcy z Kozienic, których biznes ucierpiał z powodu pandemii mogą liczyć na pomoc od Gminy. Radni miejscy przyjęli dziś uchwałę przedłużającą termin płatności rat podatku od nieruchomości. Mówi burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski:

Do 12 listopada tego roku przedłużono termin płatności rat podatku od nieruchomości, płatnych w ustawowym terminie w: styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju i czerwcu 2021 roku.

W czasie sesji burmistrz poinformował, że na razie w gminie Kozienice brak szczepionek przeciwko koronawirusowi z powodu zmniejszonych dostaw od firmy Pfizer, co jest zjawiskiem ogólnopolskim:

Gmina Kozienice deklaruje również pomoc osobom, które chcą się zaszczepić, ale mają problem z dotarciem do punktu szczepień. Mówi wiceburmistrz Dorota Stępień:

Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Czy w Kozienicach będzie ulica imienia Adama Białego – budowniczego i pierwszego dyrektora Elektrowni Kozienice? Z taką propozycją wyszedł klub Prawa i Sprawiedliwości w radzie miejskiej. Mówi radny Stanisław Kuźnar:

Adam Biały zmarł 28 grudnia zeszłego roku w wieku 92 lat. Jego podobizna widnieje na bloku przy ulicy Skłodowskiej w Kozienicach.

Na sesji radni dyskutowali również o współpracy między zarządcami domów wielorodzinnych, a Gminą w celu zaplanowania inwestycji na ich terenach, które Gmina może sfinansować. Możliwość taką dostrzeżono nie tylko na terenie Kozienic, ale też np. w Świerżach Górnych.