Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

Końskie

Kto wybuduje cmentarz w Końskich?

czwartek, 21 stycznia 2021 13:08 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Gmina Końskie
Marcin Prejs

Dziewięć firm zainteresowanych jest budową cmentarza w Końskich.

Nowy cmentarz ma powstać obok już istniejącego przy ul. Browarnej. Będzie budowany etapami na powierzchni 5 hektarów. Docelowo na cmentarzu ma powstać 12 sektorów, każdy po 225 miejsc pochówku. Będzie osobny sektor dla grobów dziecięcych i niemowlęcych oraz kolumbarium na ponad 700 urn.

Na wybudowanie cmentarza gmina ogłosiła przetarg. Składa się on z sześciu zadań. Chodzi o budowę ogrodzenia w raz z karczowaniem terenu, budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej, wody oraz instalacji wewnętrznej i odwodnienia terenu, budowę zjazdu publicznego z drogi powiatowej wraz z drogą wewnętrzną i miejscami parkingowymi na cmentarzu, budowę dróg wewnętrznych i alejek na cmentarzu, budowę oświetlenia na cmentarzu oraz budowę kolumbarium.

Do wykonania poszczególnych zadań zgłosiło się dziewięć firm. Jedna z nich zadeklarowała wykonanie wszystkich zamówionych przez samorząd prac. Pozostałe wskazały po jednym lub po dwa zadania.

To drugi przetarg na wybudowanie cmentarza w Końskich. Poprzedni został unieważniony przez konecki urząd z uwagi na zbyt wysokie kwoty zaoferowane przez firmy zgłoszone do przetargu. Łączna kwota najtańszych ofert w pierwszym przetargu wyniosła około 2,4 mln zł, w drugim 2,2 mln zł.