Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Łaski Bożej              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dąbrówka
Dziś jest: Piątek, 07 maja 2021

Opoczno

NFZ ogłosił konkurs na ginekologię

piątek, 22 stycznia 2021 11:26 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O szczepieniach przeciwko Covid-19 oraz ogłoszonym przez NFZ konkursie na leczenie szpitalne w zakresie położnictwa i ginekologii dla regionu opoczyńskiego mówiliśmy w audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił konkurs ofert na leczenie szpitalne w zakresie położnictwa i ginekologii dla regionu opoczyńskiego. To bardzo dobra wiadomość, przyznaje starosta Marcin Baranowski. Jak wyjaśnia oddział ginekologiczno-położniczo-noworodkowy w opoczyńskim szpitalu funkcjonował bez kontraktu rok. Teraz to się zmieni, dodaje starosta. Kontrakt ma obowiązywać od 1 kwietnia 2021 roku do 31 marca 2026 roku.

Starosta podziękował wszystkim, którzy zabiegali o to, by ten konkurs w końcu został ogłoszony. Podziękowania kierował m.in. do posła Roberta Telusa. Opoczyński parlamentarzysta przyznał, że od kilku miesięcy starał się o to, by zapewnić finansowanie dla opoczyńskiej porodówki.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy też o trwających zapisach na szczepienia przeciwko Covid-19 w powiecie opoczyńskim. Przyjmowane są one tu w 13 punktach szczepień. Jak wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński, z grupy 80+ zarejestrowało się już na szczepienia prawie 500 osób. Z kolei w DPS-ach zakończyło się już szczepienie. Skorzystali z niego niemal wszyscy mieszkańcy.

Maria Barbara Chomicz mówiła również o planowanych inwestycjach drogowych w Opocznie. Chodzi o budowę dwóch rond (przy stacji Orlen oraz przy wyjeździe w stronę Końskich i Żarnowa) oraz modernizacji ronda Żołnierzy Wyklętych w centrum miasta. W sprawie planowanych inwestycji z inicjatywy posła Roberta Telusa odbyło się w Opocznie spotkanie, w którym wziął udział Mirosław Kukliński, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, bo to właśnie na drogach wojewódzkich mają być prowadzone planowane prace. W spotkaniu uczestniczyły także m.in. władze powiatu oraz gminy.

Do 31 stycznia Koła Gospodyń Wiejskich muszą się rozliczyć z dotacji uzyskanych w ubiegłym roku z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W powiecie opoczyńskim zarejestrowanych jest w ARiMR 59 kół. Najwięcej, bo 46 kół złożyło wnioski o przyznanie 3 tys. zł, 11 kół o 4 tys., a 2 koła wnioskowały o 5 tys. zł. Łącznie opoczyńskie KGW otrzymały wsparcie w wysokości 192 tys.

Podobnie jak w ubiegłych latach także w 2021 roku na terenie powiatu opoczyńskiego można skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. Zgodnie z decyzją starosty opoczyńskiego Marcina Baranowskiego na terenie powiatu taka pomoc udzielana jest w trzech punktach zlokalizowanych w ośmiu miejscach, po jednym w każdej z gmin powiatu. Ze względu na sytuację epidemiczną do końca stycznia pomoc prawna na terenie powiatu opoczyńskiego udzielana jest w formie teleporad (tel. 44 741 49 08) lub drogą mailową (b.kmita[at]opocznopowiat.pl).

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: