Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Opoczno

Powiat Opoczyński na Fali

piątek, 29 stycznia 2021 11:06 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Przyznana została nagroda za osiągnięcia w dziedzinie kultury. W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy także o inwestycji PKP w Idzikowicach oraz o bezpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu.

Sekretarz stanu w ministerstwie aktywów państwowych Maciej Małecki odwiedził ziemię opoczyńską. Wizytował inwestycję PKP Intercity Remtrak w Idzikowicach, gdzie kończy się trzeci etap rozbudowy tego zakładu, wyjaśniał starosta opoczyński Marcin Baranowski. – Jest to najnowocześniejszy zakład tego typu w Polsce – podkreślał starosta. Wizyta ministra była także okazją do rozmów na temat opoczyńskiego szkolnictwa w kontekście współpracy z kolejową spółką w Idzikowicach. Taką współpracę nawiązały dwie szkoły z terenu powiatu opoczyńskiego: Zespół Szkół Powiatowych w Drzewicy i Zespół Szkół Powiatowych w Opocznie.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy także o dorocznej nagrodzie za osiągnięcia w dziedzinie kultury. W tym roku przyznana została ona opoczyńskiej skrzypaczce ludowej Halinie Biniek. Zarząd powiatu szczególne wyróżnienie przyznał także skrzypkowi ludowemu Romanowi Wojciechowskiemu.

Małe i średnie kluby sportowe mogą ubiegać się o pieniądze w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Właśnie tam do 15 marca mogą składać wnioski o wsparcie w ramach kolejnej edycji programu Klub. W powiatowej audycji przypomnieliśmy również o bezpłatnej pomocy prawnej. Zgodnie z decyzją starosty opoczyńskiego Marcina Baranowskiego na terenie powiatu taka pomoc udzielana jest w trzech punktach zlokalizowanych w ośmiu miejscach, po jednym w każdej z gmin powiatu. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Opocznie.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: