Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Królowa Aniołów - odpust Porcjunkuli              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Iłża
Dziś jest: Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

Kozienice

Stracili dach na głową. Trwa zbiórka pieniędzy

poniedziałek, 01 lutego 2021 10:50 / Autor: Kamil Zapora
fot. Zrzutka.pl
Kamil Zapora

Mijają dwa tygodnie od tragicznego pożaru w Garbatce-Letnisku, na skutek którego dach nad głową straciła samotna matka z dwójką małych dzieci. Rodziną zaopiekował się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, lecz wciąż trwa zbiórka pieniędzy, która może pozwolić im wrócić do siebie.

W poniedziałek 18 stycznia w Garbatce-Letnisku w powiecie kozienickim doszło do pożaru domu zamieszkanego przez matkę z dwójką małych dzieci. Na szczęście dzięki alarmowi czujki czadu rodzina opuściła dom na czas.

Kobieta po usłyszeniu alarmu zdążyła wezwać straż pożarną i uciec z dziećmi z domu. Po przyjeździe strażaków okazało się, że pali się drewniany strop między parterem, a piętrem. Pożar udało się ugasić, jednak dom póki co nie nadaje się do zamieszkania.

Zaraz po zdarzeniu poszkodowaną rodziną zajął się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisku oferując lokal socjalny, którym dysponuje. Zorganizowano także zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, która na szczęście szybko się zakończyła. Teraz trwa zbiórka pieniędzy na remont zniszczonego mieszkania. - W dużym stopniu przyczyni się to do powrotu rodziny do siebie – mówi Marta Schabowska z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisku:

W całym budynku musi zostać wymieniona instalacja elektryczna, a pomieszczenia wymagają gruntownego remontu (ściany, sufit, podłoga), które zostały nadpalone lub zalane wodą podczas akcji gaśniczej. Trzeba też wymienić belki stropowe podtrzymujących konstrukcję domu.

Zbiórka zorganizowana została za pomocą platformy Zrzutka.pl, a link do niej znajdziecie TUTAJ. Do tej pory zebrano nieco ponad 16 tysięcy złotych z potrzebnych 100 tys.

Na Facebooku ruszyły też licytacje, z których zysk zostanie przeznaczony dla rodziny. Na stronę licytacji można przenieść się klikając TU.