Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Kozienice

Wkręć się w pomoc z Kozienickim Domem Kultury

wtorek, 02 lutego 2021 13:24 / Autor: Kamil Zapora
fot. Kozienicki Dom Kultury
Kamil Zapora

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka przedłużył akcję zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Oliwiera Popisa z Kozienic. „Korki” na ten cel będą przyjmowane do końca kwietnia. Akcji przyświeca hasło „Wkręcamy w pomoc”.

Kolejna już akcja zbierania nakrętek dla Oliwiera rozpoczęła się w listopadzie 2020 roku i początkowo miała trwać do końca stycznia.

W związku z faktem, że Kozienicki Dom Kultury przez większość tego czasu był zamknięty dla odwiedzających, po konsultacjach z rodzicami chłopca, postanowiliśmy przedłużyć akcję do końca kwietnia – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Pojemnik jest dostępny dla mieszkańców przez siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Większe ilości korków można dostarczać bezpośrednio do CKA, umawiając się na ich odbiór telefonicznie pod numerem: 48 611 07 50 lub 731 877 337. Plastikowe nakrętki przekazane rodzinie zostaną przeznaczone do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki umożliwią dalszą rehabilitację chłopca.

Oliwier Popis to dwuletni wojownik, który jeżdżąc na swoim malutkim wózeczku inwalidzkim, każdego dnia toczy swoją walkę o życie i jak największą samodzielność. Jego największymi przeciwnikami są przepuklina oponowo-rdzeniowa, pęcherz neurogenny, zespół Arnolda Chiariego i niedowład kończyn dolnych. Potrzebna jest codzienna rehabilitacja i kosztowne zaopatrzenie ortopedyczne, aby w przyszłości, pomimo wózka, Oliwier nie był całkowicie uzależniony od innych osób.

Gorąco zachęcam do wsparcia naszej zbiórki. Liczymy na to, że państwa pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia Oliwiera – mówi Elwira Kozłowska:

Dodatkowe informacje na temat zbiórki dostępne są na stronie www.dkkozienice.pl lub pod numerem telefonu 48 611 07 50.