Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Radomskie

Śnieżyce w okolicach Radomia, Kozienic, Opoczna i Końskich

sobota, 06 lutego 2021 14:37 / Autor: Radosław Mizera
foto: Natalia_Kollegova/pixabay
Radosław Mizera

Nawet 45 centymetrów śniegu może spaść w niedzielę i poniedziałek w okolicach Radomia, Kozienic, Opoczna i Końskich. O opadach informuje Storm Chasers Świętokrzyskie.

W tym czasie znajdziemy się pod wpływem niżu znad Zatoki Genueńskiej. Oznacza to, że region przejdzie silna śnieżyca połączona z dość silnymi porywami wiatru. - Największych śnieżyc oczekujemy zwłaszcza w nocy z niedzieli na poniedziałek. Tylko podczas tej nocy na obszarze województwa świętokrzyskiego oraz w częsci radomskiegomoże spaść nawet 25 cm śniegu a łącznie z niedzielą i poniedziałkiem nawet 35-45cm - czytamy na profilu FB Storm Chasers Świętokrzyskie.

Śnieżycy będzie towarzyszył dość silny wschodni wiatr. Jego prędkość w porywach może dochodzić do 55 km/h. Śnieg będzie na ogół suchy więc w połączeniu z takim wiatrem oczekuje się pokaźnych zasp. W odpowiednim do tego terenie mogą one osiągać wysokość nawet około 1-1,5m. Po ustąpieniu opadów czeka nas prawdopodobnie kilkudniowa fala siarczystych mrozów. Podczas pogodnych nocy temperatury mogą spadać w okolice - 20°C.