Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

Radomskie

Ogromne zainteresowanie Rządowym Funduszem Inicjatyw Lokalnych

niedziela, 07 lutego 2021 13:32 / Autor: Radosław Mizera
foto: PublicDomainPictures/pixabay
Radosław Mizera

Do wojewody mazowieckiego wpłynęło w ostatnim naborze aż 900 wniosków, z czego ok. 600 spełniło formalne wymagania. Finansowy węzeł gordyjski będą musiały rozwiązać służby premiera, bowiem wartość wszystkich wniosków wynosi aż 4 mld złotych, a pula środków może sięgać … ok. 200 mln złotych. Podobnie sprawa wygląda z Funduszem Dróg Samorządowych.

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł poinformował, że ostatni nabór w ramach RFIL cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony samorządów. - W puli możemy mieć ok. 150-200 mln złotych a wartość wszystkich wniosków to ok. 4 mld złotych. Sytuacja jest trudna, ale te środki, które trafią do samorządów, będą zmieniać nasze otoczenie – powiedział wojewoda Radziwiłł, który był gościem Radia Plus Radom.

Podobnie sprawa wygląda z Funduszem Dróg Samorządowych. Pula środków w województwie mazowieckim to prawie 300 mln złotych. - Lista wniosków z obu naborów jest już w kancelarii premiera. Lada dzień spodziewamy się ogłoszenia decyzji – powiedział wojewoda Konstanty Radziwiłł: