Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Pachomiusz Starszy, pustelnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żeleźnica, Góry Mokre
Dziś jest: Niedziela, 09 maja 2021

Kozienice

Enea Wytwarzanie wyposaża izolatorium kozienickiego szpitala

czwartek, 11 lutego 2021 13:15 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Do szpitali i ośrodków leczniczych w całej Polsce trafiło kolejne wsparcie finansowe od Grupy Enea. Przekazywane za pośrednictwem Fundacji Enea środki są przeznaczane m.in. na zakup sprzętu medycznego oraz potrzebnych środków higieny i ochrony osobistej. Dzisiaj z pomocy tej skorzystał szpital w Kozienicach.

W izolatorium działającym przy oddziale zakaźny kozienickiego szpitala udzielane są stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne, inne niż szpitalne, zakwalifikowanym do tego osobom. Mowa m.in. o osobach zakażonych koronawirusem, ale przechodzących chorobę lekko.

W tym celu niezbędne jest zapewnienie odpowiednich do tego warunków. Właściwie wyposażone izolatorium powinno posiadać m.in. łóżka, telewizory, odbiorniki radiowe, kuchenki mikrofalowe, czajniki. Takie elementy to podstawa, by zapewnić komfort przyszłym pensjonariuszom. Enea Wytwarzanie w tym celu zakupiła powyższe sprzęty i w ten sposób wyposażyła kilkanaście pomieszczeń. Mówi wiceprezes Enei Wytwarzanie Marcin Łukasiewicz:

W 2020 r. do 51 ośrodków trafiło ponad 5 mln zł. Enea Wytwarzanie aktywnie wspiera szpitale funkcjonujące w otoczeniu spółki niosąc pomoc finansową i materialną.

Fundacja Enea, za pośrednictwem której przekazywane są środki finansowe kierowane do placówek medycznych, pozyskuje je od darczyńców - spółek z Grupy Enea, które solidarnie przekazują środki pomocowe. To wyraz ich dbałości i odpowiedzialności za społeczności lokalne, w których działają. Na pomoc ofiarowaną w 2020 r. darowizny celowe w dużym stopniu przekazała Enea Wytwarzanie, która od marca 2020 r. aktywnie działa na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo energetyczne kraju i odbiorców.

Wiosną 2020 r. pierwsza pomoc finansowa od Enei Wytwarzanie trafiła do:- Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego,- Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach,- Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu sp. z o.o.,- Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach,- Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej z Zwoleniu,- Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego sp. z o.o. w Radomiu,- Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą.

W listopadzie i grudniu ubiegłego roku następne dofinansowanie trafiło do 13 ośrodków medycznych w całej Polsce. Wśród placówek, które otrzymały kolejne wsparcie finansowe od Enei Wytwarzanie znalazły się:- Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Zwoleniu,- Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego,- Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. dr Barbary Borzym w Radomiu,- Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach,- Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach,- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą.