Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Anzelm z Canterbury, biskup i doktor Kościoła
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kamień, Brzustów
Dziś jest: Środa, 21 kwietnia 2021

Przysucha

Przysucha szuka pieniędzy na kompleks sportowy

wtorek, 16 lutego 2021 13:07 / Autor: Michał Kaczor
grafika: Przysucha
Michał Kaczor

Przysucha szuka pieniędzy na budowę kompleksu sportowego. Burmistrz złożył drugi wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na kwotę prawie 17,5 mln zł.

Kompleks sportowy ma składać się z boiska głównego z trawą naturalną, boiska treningowego z nawierzchnią sztuczną, boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową, bieżni, krytych trybun oraz nowego zaplecza szatniowo-technicznego.

- To kompleksowa przebudowa stadionu miejsko-gminnego - przebudowa płyty głównej i wokół płyty głównej powstałaby wówczas bieżnia. Dodatkowo rozbudowane trybuny zadaszone połączone z zapleczem socjalno-technicznym. Drugim etapem jest powstanie boiska treningowego ze sztuczną trawą. Trzecim elementem jest powstanie boiska wielofunkcyjnego typu "Orlik" z nawierzchnią poliuretanową. Całość miałaby być zasilana instalacją fotowoltaiczną - mówi burmistrz Tomasz Matlakiewicz.

Koszt wybudowania całego kompleksu to ponad 17 mln zł. Gmina złożyła wnioski o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Ze środków własnych to raczej niemożliwe. Złożyliśmy aplikację do Ministerstwa Sportu do programu "Sportowa Polska". Niestety, nie ma nas ani na liście dofinansowania ani na rezerwowej, ale wiemy, że w tym roku mamy kolejną edycję tego programu. Złożyliśmy też wniosek do Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. Niestety, ten projekt nie został rozpatrzony pozytywnie. Nie rezygnujemy. Złożyliśmy w grudniu w drugiej edycji w ramach RFiL wniosek na 100% dofinansowania. Czekamy na rozstrzygnięcia - dodaje burmistrz.

Burmistrz liczy na wsparcie w pozyskiwaniu pieniędzy na realizację inwestycji.