Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

Końskie

Koneccy uczniowie ze stypendiami premiera

środa, 17 lutego 2021 16:47 / Autor: Marcin Prejs
fot. Adam Kubka/Starostwo Powiatowe w Końskich
Marcin Prejs

Najzdolniejszym koneckim uczniom gratulował sukcesów starosta Grzegorz Piec. W audycji Powiat Konecki na Fali mówił również o powiatowych obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Stypendia premiera wręczone zostały najzdolniejszym koneckim uczniom. Uroczystość przeprowadzona była w Starostwie Powiatowym w Końskich. Najzdolniejsi koneccy uczniowie odebrali tu stypendia z rąk posła Krzysztofa Lipca i starosty Grzegorza Pieca. – Wspólnie pogratulowaliśmy sukcesów – mówił w audycji Powiat Konecki na Fali starosta Grzegorz Piec. – Cieszę się, że tak jak w zeszłym roku wielu koneckich uczniów dostrzeżonych zostało przez pana premiera – dodawał starosta konecki.

W powiecie koneckim wyróżnionych zostało 11 uczniów szkół ponadpodstawowych:

Kinga Witkowska z Technikum w ZSP nr 1 w Końskich,

Weronika Anna Bednarczyk z Technikum w ZSP nr1 w Końskich,

Zuzanna Maria Mietlińska z Technikum nr 3 w ZSP nr 3w Końskich,

Monika Kamila Braska z Technikum nr 3 w ZSP nr 3w Końskich,

Jakub Sobczyk z I LO w Końskich,

Kamil Rogowski z I LO w Końskich,

Karol Kurp z LO przy ZSP w Stąporkowie,

Mateusz Krzysztof Grabowski z LO przy ZSP w Stąporkowie,

Amelia Tomasik Technikum w ZSP w Stąporkowie,

Dawid Grzegorz Mróz z Technikum w ZSP w Stąporkowie,

Anna Cieciorowska z II LO w Końskich.

W audycji Powiat Konecki na Fali starosta Grzegorz Piec mówił również o wsparciu, jakie trafia do szpitala w Końskich. Lecznica cały czas jest doposażana zarówno dzięki programom rządowym, jak i wsparciu w ramach projektu „Końskie zdrowie”. Starosta przypomniał także o obchodzonej niedawno 79. rocznicy powstania Armii Krajowej. Z tej okazji w sanktuarium w Czarnej odprawiona została msza w intencji ojczyzny. Jak podkreśla Grzegorz Piec, była to doskonała okazja do tego, by wspomnieć żołnierzy AK, którzy walczyli o wolność ojczyzny. Starosta przypomniał również o zorganizowanym przez Powiat Konecki konkursie wiedzy pod hasłem „Pamięci dziewczyn wyklętych”. Inicjatywa nawiązująca do obchodzonego 1 marca Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych cieszy się dużym zainteresowaniem. Grzegorz Piec liczy, że dużym zainteresowaniem cieszyć się będzie także powiatowy marsz pamięci żołnierzy wyklętych. Starostwo planuje zorganizować go 27 lutego.

Posłuchaj całej audycji Powiat Konecki na Fali: