Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

Opoczno

Palmy, pisanki, wycinanki oraz serwetki do koszyczka

czwartek, 18 lutego 2021 11:08 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Ogłoszona została 23. edycja Konkursu na plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego. Z uwagi na pandemię konkurs będzie miał nieco inny przebieg niż w ostatnich latach.

Konkursu na plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego ogłoszony został po raz 23. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Opoczyński, współorganizatorami zaś Muzeum Regionalne w Opocznie i Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy. Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmowane będą telefonicznie lub poprzez e-mail najpóźniej do dnia 26 lutego. Przyjmuje je zespół promocji opoczyńskiego starostwa. Jak wyjaśnia starosta Marcin Baranowski, w ramach konkursu powstawać będą prace w czterech dziedzinach: palmy, pisanki, wycinanki oraz serwetki do koszyczka wielkanocnego. – W tym roku ze względu na pandemię COVID 19 uczestniczki konkursu wykonają swoje prace w domu i gotowe dostarczą do Starostwa Powiatowego w Opocznie – informuje Marcin Baranowski. Prace konkursowe będzie można składać w dniach 10 i 11 marca od godziny 9 do 14 w sali konferencyjnej starostwa.

Z kolei 12 marca wszystkie zgłoszone prace zostaną ocenione przez komisję konkursową składającą się z etnografa oraz przedstawicieli organizatorów. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 18 marca 2021 r. o godz. 9 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opocznie. Natomiast wystawę prac pokonkursowych będzie można obejrzeć już po rozstrzygnięciu konkursu w Muzeum Regionalnym w Opocznie.

Regulamin konkursu dostępny jest w załączniku pod tekstem.