Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Kozienice

Co będzie robione przy linii energetycznej Kozienice-Puławy?

piątek, 19 lutego 2021 14:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W październiku rozpocznie się wymiana przewodów odgromowych linii 220 kV relacji Kozienice – Puławy. Jeśli na waszej działce stoi słup energetyczny omawianej linii - ta informacja może was dotyczyć.

Przewód odgromowy, tak jak każdy element w działającym urządzeniu, podlega zużyciu, a linia Kozienice-Puławy pracuje już od ponad 40 lat. Przez cały czas nieprzerwanie zapewnia dostawy energii elektrycznej do mieszkańców regionu. - Pomimo bieżącej konserwacji, niektóre jej elementy, w tym właśnie przewód odgromowy, wymagają wymiany – mówi Katarzyna Strzeżek rzeczniczka projektu:

Rozpoczęcie prac związanych z wymianą przewodu odgromowego przewidziane jest na październik tego roku. Dokładny termin zależy jednak od możliwości czasowego wyłączenia linii, ponieważ prace nie mogą być prowadzone pod napięciem. - Aktualnie prowadzone są prace przygotowawcze, w zakres których wchodzą m.in. rozmowy z właścicielami nieruchomości, rozpoczęte już w styczniu oraz pomiary rezystancji uziemień i ewentualne ich naprawy – słyszymy od rzeczniczki projektu:

Katarzyna Strzeżek wyjaśnia również jak krok po kroku będą przebiegały prace i co to oznacza dla właścicieli nieruchomości ze słupem energetycznym:

Po zakończeniu prac, teren zostanie uporządkowany, a geodeta sprawdzi czy w każdym miejscu linii, przewód zawieszony jest na właściwej wysokości, zgodnej z obowiązującymi normami i przepisami.