Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

REGION

Pijany za kierownicą 40-tonowej ciężarówki zatrzymany

piątek, 19 lutego 2021 09:18 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Ta podróż mogła zakończyć się tragicznie - dzięki anonimowemu zgłoszeniu i szybkiej reakcji policjantów doszło do zatrzymania kierowcy ciężarowego dafa, który wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W czwartek rano dyżurny zwoleńskiej policji otrzymał informację od anonimowej osoby o kierowcy ciężarowego dafa wraz z naczepą poruszającego się drogą krajową nr 12. Zgłaszający podejrzewał, że jadący w kierunku Zwolenia może być pod wpływem alkoholu. Informację szybko potwierdzili policjanci, którzy zatrzymali pojazd na ul. Aleja Jana Pawła II w Zwoleniu. Jak się okazało, kierujący 40-tonową ciężarówką 61-letni mieszkaniec pow. opatowskiego miał 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca jechał z Litwy miał do przejechania jeszcze 200 km, a na drodze było ślisko i panował bardzo duży ruch. Kierowca stracił prawo jazdy a za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pijani kierowcy poruszający się po drogach są bardzo niebezpieczni dla innych uczestników, dlatego policjanci konsekwentnie eliminują ich z dalszej jazdy. Coraz częściej w tych działaniach funkcjonariusze są wspierani przez obywateli, którzy anonimowo informują policję o podejrzeniu pijanego kierowcy. Właśnie dzięki takiemu zgłoszeniu, być może, nie doszło do tragedii.