Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Pachomiusz Starszy, pustelnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żeleźnica, Góry Mokre
Dziś jest: Niedziela, 09 maja 2021

Radomskie

Jedlnia-Letnisko: Ruszają konsultacje w sprawie praw miejskich

piątek, 19 lutego 2021 10:34 / Autor: Michał Kaczor
fot. Piotr Leśnowolski
Michał Kaczor

22 lutego rozpoczną się konsultacje w sprawie nadania statusu miasta miejscowości Jedlnia-Letnisko. Gmina wysyła do mieszkańców broszurę informacyjną.

Konsultacje w poszczególnych miejscowościach z terenu gminy Jedlnia-Letnisko odbędą się w różnych terminach. Harmonogram znajdziecie TUTAJ. Gmina powołała pełnomocników, którzy koordynują konsultacje.

- To dosyć szeroka grupa osób, bo pełnomocnicy to także pracownicy urzędu gminy. Oni będą czuwać nad przebiegiem konsultacji, a później weryfikacją i podsumowaniem. W każdej miejscowości będzie pełnomocnik - mówi Justyna Ostrowska z Urzędu Gminy Jedlnia-Letnisko.

Gmina rozpoczęła dystrybucję ulotek informacyjnych, w których znajdują się informacje na temat zalet nadania statusu miasta.

- Postaramy się wysłać taką ulotkę do każdego gospodarstwa domowego. Każdy otrzyma ją w wersji papierowej i będzie mógł zapoznać się szerzej z tą propozycją - tłumaczy Justyna Ostrowska.

Osoby, które nie wezmą udziału w konsultacjach w określonym terminie będą mogły wypełnić formularz listy konsultacyjnej lub ankietę konsultacyjną w punkcie konsultacyjnym w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Gminy w Jedlni-Letnisku w terminie od 4 marca do 10 marca 2021 r. w godzinach pracy urzędu gminy.