Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Gemma Galgani, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 11 kwietnia 2021

Opoczno

Dzisiaj akcja „Prędkość”

czwartek, 25 lutego 2021 09:01 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Na ternie województwa łódzkiego prowadzona jest akcja „Prędkość”.

25 lutego policja prowadzi na drogach województwa łódzkiego działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Działania te będą ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach. – Nadrzędnym celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Jednak policjanci tak jak zawsze zwracać będą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem – mówi asp. szt. Barbara Stępień, rzecznik opoczyńskiej policji.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m. in. z brakiem panowania nad pojazdem i wpływa w istotny sposób na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń. – Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do przestrzegania ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi – dodaje rzecznik. Przypomina równocześnie, że przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Policjanci apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszyli szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.