Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

Opoczno

Nie tylko wypożyczają książki

wtorek, 02 marca 2021 16:34 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

To nie jest duża placówka, ale dzieje się w niej naprawdę sporo, również w czasie pandemii. Odwiedziliśmy bibliotekę w Białaczowie.

Z uwagi na pandemię biblioteka w Białaczowie musiała nieco ograniczyć charakter swojej pracy. Nie organizuje teraz dużych spotkań, a jej czytelnicy nauczyli się nowych zasad korzystania z placówki, wyjaśnia Izabela Wiktorowicz, dyrektor biblioteki.

Pandemia sprawiła, że było mniej wypożyczeń. Jednak zaledwie o 6 procent. Bo kiedy po przerwie biblioteki znów zostały otworzone, białaczowianie wypożyczali książek więcej niż zazwyczaj. Po prostu bali się, że placówka może zostać znowu zamknięta. Jak podkreśla Izabela Wiktorowicz, 2020 rok, mimo pandemii, był dla białaczowskiej biblioteki bardzo pracowity. Placówka realizowała w tym czasie cztery projekty.

Na tym jednak nie koniec. Placówka liczy na finansowe wsparcie kolejnych swoich inicjatyw.

Biblioteka w Białaczowie angażuje się w wiele przedsięwzięć, stając się prawdziwym centrum kultury na terenie gminy.

Jedną z inicjatyw placówki są Białaczowskie Spotkania ze Sztuką Amatorską. Z uwagi na pandemię w ubiegłym roku takie spotkanie nie mogło się odbyć. Ostatnie przeprowadzone zostało w 2019 roku i połączone było z jubileuszem 70-lecia istnienia biblioteki w Białaczowie.