Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

Końskie

Końskie zmienią się w plac budowy

środa, 03 marca 2021 15:33 / Autor: Marcin Prejs
Fot. TKN24, wizualizacje UMiG Końskie
Marcin Prejs

Gmina Końskie podpisała umowy na wykonanie trzech ważnych inwestycji w ramach projektu rewitalizacji miasta. Chodzi o przebudowę rynku, parku oraz budynku dawnej stolarni, w którym swoją siedzibę będzie miało miejscowe muzeum.

Przebudowa rynku, parku oraz budynku dawnej stolarni to inwestycje, które samorząd będzie realizował w ramach rewitalizacji miasta. Współgrają one z zadaniami już prowadzonymi przez miejscowy urząd. Chodzi o przebudowę ulic w centrum miasta czy powstające centrum kultury, wyjaśnia burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Najbardziej kosztownym zadaniem jest przebudowa parku miejskiego.

Zadanie pochłonie 11,5 mln zł. Około 6,4 mln samorząd wyda na przebudowę rynku. Będzie ona prowadzona w oparciu o wcześniej sporządzoną koncepcję. Nie zakłada ona odtworzenia rynku takiego jakim był przed laty, zaznacza burmistrz.

Przebudowa budynku dawnej stolarni na potrzeby muzeum będzie kosztowała 6,7 mln zł.

W ramach zadania przebudowany będzie również teren przyległy do budynku stolarni. Łączny koszt planowanych prac sięga 24,6 mln zł, z czego 16 mln to wsparcie unijne. W koneckim urzędzie podpisane zostały umowy na wykonanie tych trzech inwestycji. Mają zostać one rozliczone w czerwcu 2023 roku.