Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

Końskie

Podsumowanie konkursu w sobotę w koneckiej kolegiacie

czwartek, 04 marca 2021 09:28 / Autor: Marcin Prejs
fot. Starostwo Powiatowe w Końskich
Marcin Prejs

Koneckie starostwo rozstrzygnęło konkurs „Pamięci dziewczyn wyklętych”. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem.

Konkursu online „Pamięci dziewczyn wyklętych” przeprowadzony został w siedmiu etapach. Jego celem było uczczenie pamięci o niezłomnych bohaterkach walczących o niepodległość i suwerenność Polski z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podczas każdego z etapów uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania dotyczące jednej z dziewczyn wyklętych. Inicjatywa koneckiego starostwa cieszyła się dużym zainteresowaniem. – Ogółem w konkursie uczestniczyły aż 102 osoby – wyjaśnia Marian Wikiera, naczelnik promocji Starostwa Powiatowego w Końskich. Podkreśla również wysoki poziom prezentowany przez uczestników konkursu.

Pierwsze miejsce w konkursie z maksymalną ilością 35 punktów przypadło Nikoli Stokłos z Mościsk Dużych, uczennicy II LO w Końskich. Laureatką drugiego miejsca została Natalia Boruń ze Stąporkowa. Trzecie miejsce należy do Kamila Jakubowskiego z Końskich. Ponadto wyróżnienia otrzymały też uczestniczki które zdobyły 34 punkty. Wśród nich znalazły się: Małgorzata Łyczek, Magda Wrzeszcz, Dominika Zielińska, Martyna Bielecka, Wiktoria Waszczyk oraz Aleksandra Werens. Komisja postanowiła też wręczyć wyróżnienie specjalne za udział w konkursie Aleksejowi i Swietłanie Miłowanow, przedstawicielom krasnodarskiej Polonii.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 6 marca o godzinie 12 w kolegiacie św. Mikołaja w Końskich. Konkurs objął patronatem honorowym bp Marek Solarczyk, Instytut Pamięci Narodowej - Delegatura w Kielcach oraz Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie.