Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

Kozienice

Kozienicki szpital może zabezpieczyć 80 łóżek dla chorych na COVID-19 dopiero w połowie marca

piątek, 05 marca 2021 12:27 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Według decyzji wojewody mazowieckiego szpital w Kozienicach ma zarezerwować 80 łóżek dla chorych na COVID-19. Szpital odwołał się od decyzji w zakresie terminu jej realizacji. Według szacunków dyrekcji, placówka będzie w stanie wdrożyć ją w życie dopiero w połowie marca.

Decyzja wojewody Konstantego Radziwiłła mówi o 80 łóżkach dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19, w tym 7 na intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej, a także 5 dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia Sars-CoV-2 – informuje Ewa Filipowicz, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego:

Obecnie jest to 50 łóżek z czego 46 jest zajętych. Szpital zdecydował się na wprowadzanie zmian etapami, zwiększając z każdym dniem ilość łóżek przeznaczonych dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19.

Żeby sprostać wymaganiom wojewody dyrekcja planuje w Oddziale Wewnętrznym z Pododdziałem Kardiologii przygotować 30 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem oraz 5 łóżek z podejrzeniem zakażenia Sars-CoV-2.

W związku z tym pacjenci w dobrym stanie będą wypisywani z oddziału do domu. Natomiast dla części pacjentów, którzy wymagają jeszcze leczenia szpitalnego, muszą znaleźć się miejsca w innych placówkach. Niestety jest z tym problem, bo wszystkie szpitale są w podobnej sytuacji.

Obecnie w oddziałach szpitalnych i Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Kozienicach jest hospitalizowanych 153 pacjentów. 

W szpitalu cały czas prowadzone są szczepienia przeciw COVID-19. Do tej pory wykonano ich 3129, w tym:

personel medyczny – 1304 (na II dawkę oczekuje 44 osoby),

populacja 80+, 70+ – 1392,

nauczyciele – 433 (15 osób spośród tej grupy nie zostało zaszczepionych ze względów zdrowotnych, te osoby zostały poinformowane o możliwości zaszczepienia w dniu 08 marca 2021 roku).

Na chwilę obecną oczekuje 660 osób na zaszczepienie.