Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Przysucha

Oskar Przysucha może mieć nowy stadion

piątek, 05 marca 2021 14:46 / Autor: Magdalena Król
Foto: Ziemia Przysuska/Facebook
Magdalena Król

Wkrótce Oskar Przysucha może mieć nowy stadion. Projekt przewiduje przebudowę płyty głównej boiska, budowę trybun z zadaszeniem oraz nowych szatni.

W Starostwie Powiatowym w Przysusze odbyło się spotkanie starosty Mariana Niemirskiego z burmistrzem Tomaszem Matlakiewiczem, przedstawicielami społecznej grupy inicjatywnej, która zgłasza konieczność przebudowy Stadionu SKS OSKAR w Przysusze. Sprawa dotyczyła budowy nowego stadionu. Po tej pory została zrealizowana przebudowa budynku klubowego oraz remont płyty boiska. Jednak dotychczas zrealizowane prace są niewystarczające i nie zapewniają mieszkańcom Przysuchy możliwości realizacji zainteresowań sportowych.

- Bardzo się cieszę, że do takiego spotkania w starostwie doszło. Dla mnie ma ono wartość wielokrotną, ponieważ mogłem porozmawiać z ludźmi, którzy angażują się bardzo mocno w sprawy swojej małej ojczyzny. Nie wolno nam takiej postawy nie zauważać, a już z pewnością choćby z racji pełnionej misji nie wspierać. Dlatego cieszę się, że taka piękna inicjatywa jest zgłaszana przez mieszkańców i z wielką przyjemnością się do niej dołączę i wesprę w każdy dostępny mi sposób. Mieszkańcy mówili, że można większość wydatków na nowy stadion pokryć pieniędzmi ze źródeł zewnętrznych. W pełni podzielam ten optymizm i wesprę każde działanie w tej sprawie. Zrewitalizowany stadion Oskara może być miejscem rozwoju nie tylko piłki nożnej i samego „Oskara”, ale również znakomitym miejscem do sportu i rekreacji masowej i multidyscyplinarnej. Temu mają służyć nowe obiekty powstałe w wyniku realizacji prac na stadionie.Kiedyś, kiedy jeszcze byłem młodym człowiekiem, był to obiekt, który wyróżniał Przysuchę spośród innych miasteczek regionu. Dzisiaj wiele znacznie mniejszych miejscowości dysponuje obiektami o znacznie wyższym standardzie i funkcjonalności. Czas, aby Przysucha znowu miała powód do dumy. I tu w pełni zgadzam się z mieszkańcami miasta - poinformował Marian Niemirski, starosta przysuski.

Do Społecznego Komitetu Przebudowy Stadionu zgłosiło sie wiele osób. Jego działalność ma na celu przyśpieszenie biegu spraw związanych pozyskaniem środków na tę inwestycję, którymi można pokryć ogromną większość wydatków.

- Tę inwestycję chcemy i planujemy wykonac do końca kadencji - mówił Tomasz Matlakiewicz, burmistrz Przysuchy.

Projekt dotyczy przebudowy płyty stadionu, budowy boiska bocznego wraz z oświetleniem, krytej trybuny wraz z zapleczem szatniowym pod trybuną, budowy bieżni lekkoatletycznej i areny do innych dyscyplin lekkoatletycznych.

Burmistrz Tomasz Matlakiewicz ma nadzieję, że gmina pieniądze na remont stadionu otrzyma ze środków zewnętrznych.

Jak mówił Tomasz Matlakiewicz, burmistrz Przysuchy, stadion stanie się wizytówką Przysuchy.

Całkowity koszt oszacowano na 17 milionów złotych.