Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

REGION

Druhowie z OSP szkolą swoje umiejętności

piątek, 05 marca 2021 15:49 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W remizie OSP Makowiec rozpoczął się kurs kwalifikowalnej pierwszej pomocy dla druhów ochotników z jednostek OSP Miasta i Gminy Skaryszew. Celem kursu jest przygotowanie strażaków do realizacji zadań z zakresu ratownictwa i udzielenia fachowej pomocy przedmedycznej. Wiedza ta jest niezbędna w przeprowadzanych akcjach ratowniczych przy udziale strażaków-ochotników.

W szkoleniu zorganizowanym i sfinansowanym przez Gminę Skaryszew bierze udział 17 druhów z 7 jednostek: OSP Skaryszew /5 druhów/, OSP Modrzejowicie /1 druh/, OSP Dzierzkówek Stary /1 druhna/, OSP Chomentów Puszcz /2 druhów/, OSP Maków /2 druhów/, OSP Zalesie /1 druh/, OSP Bujak /2 druhów/.

Koszt szkolenia jednego strażaka to 600 zł. W pakiecie strażacy otrzymają także darmową recertyfikacją za 3 lata.

Uczestników kursu, wykładowcę oraz gospodarzy obiektu powitał burmistrz Skaryszewa, Dariusz Piątek – Wiedza, którą tutaj zdobędziecie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Zależy nam, aby przeszkolić jak najwięcej strażaków ochotników, bo to właśnie oni najczęściej przybywają pierwsi na miejsce zdarzenia.W ramach 66 godzin szkolenia odbywają się zajęcia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne, po których druhowie przystąpią do egzaminu państwowego. Egzamin będzie składał pisemnego testu wyboru i działań praktycznych w sytuacjach inscenizowanych, oceniając prawidłowość podejmowanych działań ratowniczych. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku z egzaminu, strażacy otrzymają tytuł RATOWNIKA. Umiejętności zdobyte podczas szkolenia z pewnością przydadzą się nie tylko w pracy strażaka ratownika, ale także w życiu codziennym. Jak ważne jest specjalistyczne przeszkolenie strażaków ochotników nie trzeba nikogo przekonywać. Jest to szczególnie ważne w dobie panującej pandemii kiedy to strażacy ochotnicy stanowią główne zabezpieczenie dla pogotowia ratunkowego.

 

Kurs prowadzony jest z zachowaniem obowiązujących reżimów sanitarnych.