Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Przysucha

Technologia 7D w Przysusze

wtorek, 09 marca 2021 12:13 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Już niebawem uczniowie z terenu powiatu przysuskiego będą mogli doświadczyć wirtualnych wrażeń spotęgowanych o doznania dotyku, czy ruchu. A wszystko to za pomocą technologii 7D, czyli realizowanego projektu wirtualnej rzeczywistości, który powstanie na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego przy Zespole Szkół w Przysusze.

Starosta przysuski Marian Niemirski poinformował, że teren budowy wszedł już wykonawca inwestycji. - Celem projektu będzie promocja unikalnego dorobku polskiej myśli ekologicznej. Osoba będąc tu na miejscu, będzie mogła przenieść za pomocą wirtualnej rzeczywistości np. do Puszczy Białowieskiej - powiedział starosta Niemirski, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu Polskiej Szkoły Ekologii. Powiat przysuski podpisał umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wysokość dotacji to ponad 2,3 mln złotych. Projekt zakłada utworzenie pierwszego w Polsce Interdyscyplinarnego Centrum Odpowiedzialnej Edukacji Ekologicznej promującego unikalny dorobek polskiej myśli ekologicznej.