Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Opoczno

Powiat Opoczyński na Fali

piątek, 12 marca 2021 10:34 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O rozstrzygnięciu konkursu na dyrektora szpitala oraz o nowej inicjatywie Kancelarii Prezydenta skierowanej do KGW mówiliśmy w kolejnej audycji Powiat Opoczyński na Fali.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali starosta Marcin Baranowski mówił o powołaniu posła Roberta Telusa do Rady Doradców Politycznych premiera Mateusza Morawieckiego. – W skład rady weszło łącznie 21 osób. Bardzo się cieszymy, że jest wśród nich opoczyński parlamentarzysta – mówił starosta.

Z kolei wicestarosta Maria Barbara Chomicz zachęcała opoczyńskie KGW do wzięcia udziału w konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Konkurs podzielony jest na etap wojewódzki i ogólnopolski. – W ramach tego konkursu zostaną wyłonione najlepsze KGW w Polsce. Mam nadzieję, że jednym z laureatów będzie któreś z KGW z terenu powiatu opoczyńskiego – mówiła wicestarosta. Konkurs rozstrzygnięty zostanie podczas dożynek prezydenckich, które odbędą się w Warszawie.

Zarząd Powiatu Opoczyńskiego powołał na stanowisko dyrektora szpitala w Opocznie Dagmarę Junknikiel-Rosiak. Jak wyjaśnił starosta Marcin Baranowski, Dagmara Junknikiel-Rosiak uzyskała akceptację sześcioosobowej komisji konkursowej. Potem jej kandydaturę jednogłośnie poprał Zarząd Powiatu Opoczyńskiego. – W poprzednim okresie Dagmara Junknikiel-Rosiak sprawdziła się jako wicedyrektor, jako pełniąca obowiązki dyrektora. Mamy nadzieję, że pani dyrektor spełni nasze oczekiwania i ta współpraca będzie bardzo owocna – mówił zadowolony z rozstrzygnięć konkursowych starosta.

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Opocznie chce zwrócić się do miejscowych samorządów, by te wsparły organizacje pożytku publicznego przy finansowaniu realizowanych przez te organizacje projektów. Chodzi o zmniejszenie lub całkowite zlikwidowanie wkładu własnego zadań, wyjaśniała Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński. Na terenie powiatu działa wiele takich organizacji non-profit, którym trudno, zwłaszcza w czasie pandemii, pozyskiwać od sponsorów pieniądze na wkład własny prowadzonych projektów. Pomoc ze strony samorządów znacznie ułatwiłaby im funkcjonowanie, podkreślała wicestarosta. Zaznaczyła jednocześnie, że większość inicjatyw podejmowanych przez te organizacje ukierunkowana jest na wsparcie osób potrzebujących pomocy.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: