Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Kozienice

Szpital w Kozienicach zwiększył liczbę łóżek dla chorych na COVID-19

piątek, 12 marca 2021 14:38 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Szpital w Kozienicach wywiązał się z obowiązku nałożonego przez wojewodę mazowieckiego i zabezpieczył 80 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19, ale prawie wszystkie są już zajęte.

Spośród 80 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19, jest 7 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem i możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej oraz 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia Sars-CoV-2.

Obecnie w oddziałach szpitalnych i Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym jest hospitalizowanych 172 pacjentów, w tym 74 z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 (7 pacjentów wymagających intensywnego monitorowania funkcji życiowych przy pomocy specjalistycznej aparatury medycznej oraz prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej) a także 2 z podejrzeniem zakażenia Sars-CoV-2.

Od 6 marca tego roku Oddział Wewnętrzny z Pododdziałem Kardiologii funkcjonuje jako oddział covidowy. 

Placówka nadal boryka się z brakiem specjalistycznej aparatury do zorganizowania i doposażenia stanowisk dla leczenia pacjentów z COVID-19. W związku z tym dyrekcja zwróciła się z prośbą do Wojewody Mazowieckiego o przekazanie przez Agencję Rezerw Materiałowych 15-20 zestawów/aparatów do wysokoprzepływowej tlenoterapii (AIRVO2).

Szpital w Kozienicach realizuje obecnie świadczenia zdrowotne w następujących oddziałach szpitalnych: Pediatrii, Neurologii, Zakaźnym, SOR, Chirurgii Ogólnej, Urazowo – Ortopedycznym, Otolaryngologicznym, Ginekologiczno – Położniczym, Neonatologii.

Należy się jednak liczyć z ograniczeniem w przeprowadzaniu zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych w SP ZZOZ z powodu zaangażowania personelu medycznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w leczenie i opiekę nad pacjentami z COVID-19.

SP ZZOZ w Kozienicach realizując Program Szczepień przeciw COVID-19 na dzień 12 marca 2021 roku wykonał 3385 szczepień, w tym:

  • personel medyczny – 1336 ,
  • populacja 80+, 70+ – 1482 (w grupie 70+ na zaszczepienie oczekuje 290 osób),
  • nauczyciele – 567 (4 osoby spośród tej grupy nie zostało zaszczepione ze względów zdrowotnych, dodatkowy termin szczepień dla tych osób został wyznaczony na dzień 15 marca 2021 roku).

Zasadniczo zakończyły się już szczepienia nauczycieli.Od 22 marca 2021 roku rozpoczynają się natomiast szczepienia 69 latków. Kolejna grupa, która zostanie zaszczepiona, to pacjenci z chorobami przewlekłymi. Jednocześnie informujemy, że personel medyczny może zgłaszać chęć zaszczepienia do Punktu Szczepień.