Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Opoczno

Więcej łóżek covidowych w województwie łódzkim

poniedziałek, 15 marca 2021 14:53 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi
Marcin Prejs

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wydał decyzje o zwiększeniu liczby łóżek covidowych. Rozważa też uruchomienie szpitala tymczasowego.

W województwie łódzkim są 2180 łóżka covidowe. Pod koniec tego tygodnia będzie ich prawie 2,5 tys. Decyzjami wojewody łódzkiego od 1 do 22 marca z 1410 łóżek dla pacjentów z Covid 19 na drugim poziomie zabezpieczenia, baza zostanie zwiększona do 1712 łóżek, czyli o 302 miejsca. Przywracane są łóżka covidowe w kolejnych placówkach, czyli w szpitalach: im. Biegańskiego, Jonschera, Pirogowa, MSWiA, Chorób Płuc im. bł. Ojca Rafała Chylińskiego w Łodzi oraz w szpitalach w: Tuszynie, Rawie Mazowieckiej, Tomaszowie, Skierniewicach, Pajęcznie i Sieradzu.

Województwo w ramach przygotowania do nadejścia trzeciej fali zakupiło: 388 respiratorów, 220 urządzeń do wysokoprzepływowej terapii tlenem, 240 łóżek do intensywnej terapii, 9 tomografów komputerowych, 10 nowych instalacji tlenowych i 34 ambulanse.

W najbliższych dniach prawdopodobnie konieczna będzie decyzja o otwarciu szpitala tymczasowego, który powstał w listopadzie w trakcie drugiej fali po to, by ratować życie i zdrowie mieszkańców województwa łódzkiego. Obecnie w szpitalu tymczasowym w hali Expo odbywają się szczepienia.

W ciągu ostatniej doby w województwie łódzkim potwierdzone zostały 782 przypadki zakażenia koronawirusem. W ciągu tygodnia było ich 5 781. – Liczba zakażeń i hospitalizacji wzrasta. Jest to czas naszej wspólnej odpowiedzialności. To czas przestrzegania obostrzeń sanitarnych, czyli dezynfekcji, dystansu i noszenia maseczek – powiedział wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.